Migam.pl

Czym jest Migam?

Migam założył Przemek Kuśmirek, którego zainspirowali głusi rodzi ce kolegi. Po powrocie ze Stanów do Polski natknęli się na poważne bariery, które w USA zostały dawno rozwiązane. Firma zaczęła działać w 2011 roku, aby zlikwidować barierę komunikacyjną między osobami głuchymi i słyszącymi. Tłumacz Migam – to usługa natychmiastowego połączenia wideo z tłumaczem języka migowego z poziomu przeglądarki internetowej, aplikacji mobilnej oraz dowolnego urządzenia wyposażonego w kamerę i z podłączeniem do internetu. Tłumacz Migam ułatwia m.in. obsługę klienta – osoby niesłyszącej. To również agencja pracy dla głuchych

„Pierwszym językiem głuchych klientów jest Polski Język Migowy, który ma odrębną od polskiego gramatykę i składnię. W związku z tym Głusi mają trudności ze zrozumieniem tekstu pisanego w języku polskim, a osoba nieznająca języka migowego ma problem ze zrozumieniem szyku zdań napisanych przez osobę głuchą. Do skutecznej komunikacji nie wystarczy jedynie kartka i długopis…”

Początkowo Przemek rozwijał swoją firmę sam, lecz wkrótce zdał sobie sprawę, że nie rozwiąże problemu bez udziału osób niesłyszących i tak w 2013 roku do zespołu dołączył Sławek Łuczywek, który obecnie jest dyrektorem sprzedaży firmy.

Jakie jest wyzwanie społeczne podejmowane przez Migam?

Migam walczy z wykluczeniem osób niesłyszących i słabo słyszących. Ich głównym celem jest usprawnienie komunikacji pomiędzy głuchymi klientami a działami obsługi firm. Migam umożliwia firmom, urzędom i organizacjom komunikację z osobami Głuchymi, wykorzystując m.in. rozmowy wideo. Firma zatrudnia profesjonalnych tłumaczy języka migowego, którzy asystują w załatwieniu codziennych sprawy w polskim języku migowym. Firma oferuje również tłumaczenia dokumentów, filmów i programów telewizyjnych na polski język migowy.

Jakie wartości są ważne dla Migam?

  • odwaga,
  • odpowiedzialność,
  • współpraca,
  • wsłuchanie się w potrzeby klienta

Jaki jest model dochodów firmy?

Migam.pl to firma komercyjna. Swój model biznesowy oparła o działalność B2B – sprzedaje swój produkt – Tłumacz Migam firmom oraz instytucjom. Oferuje również tłumaczenia materiałów na Polski Język Migowy. Firma oferuje swoją usługę w postaci subskrypcji różniących się ceną i zakresem usług. Dla osób głuchych Tłumacz Migam dostępny jest bezpłatnie. Firma przeszła długa drogę – od tworzenia bezpłatnego słownika języka migowego, poprzez szkolenia, wydawanie podręczników i tłumaczenia na język migowy. Obecnie Migam pracuje z największymi markami, takimi jak: Samsung, ING, PZU, Orange czy CCC.